Sourdough Triathlon               
   7/23/2016               
                  
 Bib No.  Name City  Gender Category  Swim  Bike+T1  T2  Run  Total 
 11  Farris, Marcus Fairbanks AK  M Age Group  26:19  2:16:13  0:42  1:36:30  4:19:44 
 46  Homan, Joel Fairbanks AK  M Relay  23:54  2:25:12  0:32  1:35:11  4:24:49 
 39  Laine, Kinsey Fairbanks AK  F Age Group  24:39  2:28:07  0:41  1:34:48  4:28:15 
 7  Flaharty, tyson Fairbanks AK  M Age Group  34:08  2:21:18  1:02  1:39:37  4:36:05 
 4  Buth, Joel fairbanks AK  M Master  30:06  2:25:20  1:17  1:50:00  4:46:43 
 13  Ohlendorf, Summer Wasilla AK  F Age Group  28:54  2:34:41  0:51  1:44:52  4:49:18 
 6  Clark, Anton Anchorage AK  M Age Group  33:45  2:42:07  1:36  1:38:34  4:56:02 
 8  Sartz, Patrik Fairbanks AK  M Age Group  37:37  2:32:20  1:21  1:48:25  4:59:43 
 36  Miller, Bruce Fairbanks AK  M Master  33:31  2:44:04  1:26  1:47:38  5:06:39 
 43  Crowell, Walton Anchorage AK  M Relay  36:49  2:49:04  0:31  1:49:43  5:16:07 
 24  Beltran, Roxanne Felton CA  F Age Group  34:39  2:59:16  0:47  1:43:14  5:17:56 
 9  Withoff, David Fairbanks AK  M Master  33:17  2:54:05  2:19  1:49:45  5:19:26 
 2  Swope, David Redmond OR  M Age Group  34:54  2:45:03  0:58  2:01:58  5:22:53 
 35  Geier, Jim Fairbanks AK  M Master  44:12  2:51:17  1:07  1:54:00  5:30:36 
 19  Rix, Anna Chugiak AK  F Age Group  34:30  3:06:36  1:34  2:07:10  5:49:50 
 12  Glosser, Kali Analia Homer AK  F Master  36:12  3:09:29  1:17  2:04:29  5:51:27 
 34  Bennett, Erika Anchorage AK  F Master  43:43  2:56:10  2:12  2:10:29  5:52:34 
 41  Weikert, Lee Jber AK  M Master  45:00  2:45:02  2:59  2:26:49  5:59:50 
 29  Hughes, Jonny Anchorage AK  M Age Group  44:17  3:09:39  1:50  2:04:37  6:00:23 
 15  Bodwell, Lori Fairbanks AK  F Master  46:42  3:00:47  2:00  2:15:08  6:04:37 
 20  Bradley, Maren Whitehorse YT CA  F Age Group  33:49  3:21:56  3:15  2:07:28  6:06:28 
 42  Thomas, Joseph North Pole AK  M Age Group  41:52  3:07:08  4:24  2:17:44  6:11:08 
 28  Barnack, Linda Anchorage AK  F Age Group  43:16  3:26:11  1:53  2:05:58  6:17:18 
 101  Name Unknown Homer AK US  F Age Group  34:26  3:31:47  1:47  2:10:02  6:18:02 
 10  Agee, Aurora Healy AK  F Age Group  47:14  3:20:16  2:55  2:09:34  6:19:59 
 17  Armstrong, Jessica Fairbanks AK  F Age Group  55:45  3:13:28  1:51  2:19:28  6:30:32 
 49  Kleedehn, Sarah Anchorage AK  F Relay  *  2:59:10  2:52  1:54:46  6:32:48 
 44  Thomas, Kelly San Antonio TX  F Age Group  35:59  3:34:56  1:50  2:20:08  6:32:53 
 18  Smith, Aaron Anchorage AK  M Age Group  41:29  3:37:49  2:52  2:11:16  6:33:26 
 16  Kvapil, Rachael Fairbanks AK  F Master  44:03  3:22:18  1:14  2:33:20  6:40:55 
 32  Hoffman, David Delta Jct AK  M Master  52:49  3:18:01  2:56  2:30:41  6:44:27 
 26  Taylor, Chris Anchorage AK  M Age Group  44:20  3:13:10  2:15  2:46:41  6:46:26 
 5  Marlowe, Thomas Williamsburg VA  M Age Group  *  2:07:36  1:01  2:27:21  6:46:28 
 33  Fender, Adam Fairbanks AK  M Master  46:42  3:13:17  4:03  2:43:37  6:47:39 
 40  Brown, Wesley M Anchorage AK  M Age Group  47:32  3:15:43  2:00  2:52:25  6:57:40 
 23  Daggett, Carmen Kotzebue AK  F Age Group  53:52  3:41:31  2:28  2:23:26  7:01:17 
 14  Roberts, Jillian Wasilla AK  F Age Group  49:20  3:52:51  1:04  2:20:45  7:04:00 
 27  Carr, Megan Anchorage AK  F Age Group  DNF  4:00:26  5:00  DNF  DNF 
 1  Potts, Jody Fairbanks AK  F Age Group          DNS 
 3  Bollinger, John Fairbanks AK  M Master          DNS 
 21  Betts, Erica Fairbanks AK  F Age Group          DNS 
 22  Porter, Alicia Anchorage AK  F Master          DNS 
 25  Smith, Kyle Fairbanks AK  M Age Group          DNS 
 30  Andrews, Lisa Fairbanks AK  F Age Group          DNS 
 31  Gray, Robin Chugiak AK  F Master          DNS 
 37  Franklin, Michael North Pole AK  M Age Group          DNS 
 38  Armstrong, Shawn Fairbanks AK  M Master          DNS 
                  
   * Penalty applied for not completing swim