Labor Day 5K

for MDA

Monday September 4, 2000

12:30 PM


Alaskaland

via roads, bike paths and trails


Men's Results | Women's Results



Men's Results


14 and Under
 1. Ryan Holzmueller       22:42
 2. David Norris           23:21
 3. Wyatt Hannan           27:39
 4. Willie Via             29:19
 5. Riesse Eud             37:26
 6. Amir Raad              38:51
 7. Matthew Reitt          46:04
 8. Brandon Reitt          47:17
 9. Sam Clyde               NTA
15 to 19
 1. Cullun Ellis           22:45
 2. Jonathan Kramer        25:08
 3. Zac Hagerty            35:40
 4. Ben Steyer             36:47
 5. Daniel Davis            NTA
20 to 29
 1. Sean Ewlace            21:40
 2. Shawn Hutwager         25:28
30 to 39
 1. Michael Grzembski      22:36
 2. Brian Talmadge         25:22
 3. Robert McDermott       30:49
 4. Brian Viets            40:40
40 to 49
 1. Rocky Reifenstuhl      18:36
 2. Rock Dale              19:31
 3. George Carroll         20:52
 4. Dennis Hedgecock       21:01
 5. Rich Boone             21:06
 6. Bob Wheeler            22:47
 7. Christian Alexander    25:46
 8. Mike McFarland         28:49
 9. Ernie Miscewicz        31:06
10. Daniel Johnson         36:49
50 to 59
 1. Byron Broda            22:51
 2. Tim Doran              24:47
 3. Jerry Lipka             NTA
60 to 69
 1. Jim Madonna            23:51
 2. Ed Kousky              25:19
 3. Don Pipe               25:25
 4. Dave Mobraten          25:48
 5. Corky Corkran          41:01
 6. Mike Bennett           41:02
70 to 79
 1. Glenn Hackney          29:01


Women's Results


14 and Under
 1. Cari Dighton           30:24
 2. Kayla Weller           30:24
 3. Aileen Cole            31:32
 4. Illvia Karns           31:33
 5. Ingrid Schmidt         36:32
 6. Demi Wilson            36:32
 7. Augusta Holzmueller    36:47
15 to 19
 1. Kori Smith             21:41
 2. Cassie Dahl            23:58
 3. Name Unknown           24:59
 4. Gail Norton            24:59
 5. Brandy Reeves          25:10
 6. Angie Weber            25:10
 7. Haley Hedgecock        27:23
 8. Angene Johnson         29:51
 9. Brittany Karns         30:44
10. Hilary Schwarfel       35:48

11. Amanda Boone           36:32
12. Leah Lipka             38:30
20 to 29
 1. Michelle Mitchell      19:32
 2. Heather Gaines         21:14
 3. Annie Falloni          23:52
 4. Megan Baldino          27:29
 5. Christina Nussbaumer   33:07
 6. Melissa Hall           34:01
 7. Serena Markey          34:03
 8. Melanie Swansen        43:39
 9. Rochele Schall          NTA
30 to 39
 1. Sara Elzay             23:20
 2. Susan Kramer           23:53
 3. Bridget Brice          26:49
 4. Vikki Stoner           30:49
 5. Patsy Ewing            31:09
 6. Lorinda Lhotlen        31:57
 7. Julie Howard           32:52
 8. Wendy Grant            40:27
 9. Patti Allman           40:38
10. Debra Davis            41:31

11. Vickie Reitt           47:18
12. Susan Rufi             48:13
13. Gracia Dennie          50:01
14. Melisa Vlets           52:10
40 to 49
 1. Gail Koepf             21:19
 2. Judy Steyer            26:48
 3. Valerie Plaster        27:42
 4. Diane Little Eagle     28:00
 5. Teri McFarland         28:48
 6. Janet Hedgecock        37:14
 7. Margaret Brophy        40:33
 8. Marlene McDermott      49:28
 9. Bev Wheeler            49:44
10. Debra Carter           50:24

11. Teressa Newton          NTA
50 to 59
 1. Olivia Moreton         23:56
 2. Pattie Pipe            25:58
 3. Paula Sawyer           30:31
 4. Jennifer Schmidt       35:11
 5. Carol Norton           36:34
 6. Janet Schichnas        39:28
 7. Sandra Lanning         50:07



Return to Top | 2000 Results Calendar | Race Calendar
RCN DIRECTORY PAGE



© Running Club North, 2000