Jim Loftus 1 Mile Run  
  7/14/2022    
      
  Adult: Female - Overall  
 Place First Last Name Time Age Bracket 
      
 1 Melanie Nussbaumer 5:10.8 Women 35-39 
 2 Shalane Frost 5:28.3 Women 30-34 
 3 Lilli Bond 6:05.7 Girls 12-14 
 4 Gina Chythlook 6:23.6 Women 35-39 
 5 Colleen Personett 6:31.1 Women 45-49 
 6 Kelsi Johnson 6:50.1 Women 30-34 
 7 Anna Merrill 6:51.3 Women 45-49 
 8 Adah Decker 6:51.5 Girls 12-14 
 9 Mishelle Nace 7:04.1 Women 55-59 
 10 Dana Davis 7:05.2 Women 30-34 
 11 Ellie burnett 7:06.5 Girls 10-11 
 12 Evelynn Somers 7:13.0 Girls 10-11 
 13 Dorli McWayne 7:16.5 Women 65-69 
 14 Susan Schwartz 7:38.3 Women 50-54 
 15 Tracey Martinson 7:44.6 Women 55-59 
 16 Jane Lanford 7:46.6 Women 65-69 
 17 Lorelei Alexander 7:54.7 Girls 10-11 
 18 Olive Wiegand 7:57.4 Girls 10-11 
 19 Brynnley Nussbaumer 8:02.1 Girls 10-11 
 20 Bonni Brooks 8:03.5 Women 55-59 
 21 Sharon Baker 8:11.1 Women 60-64 
 22 Alicia Hayba 8:28.9 Women 40-44 
 23 Michelle Brooks 8:32.2 Women 45-49 
 24 Sonja Thomas 8:54.9 Women 50-54 
 25 Elizabeth Johnston 8:55.1 Women 35-39 
 26 Elyse Jensen 8:56.3 Girls 15-17 
 27 Audrey Somers 9:27.3 Girls 15-17 
 28 Jessica Somers 9:30.7 Women 35-39 
 29 Dianna Leinberger 9:50.6 Women 50-54 
 30 Susan Larrabee 10:33.5 Women 55-59 
 31 Elizabeth Widmayer 14:03.1 Women 60-64 
 32 Charlotte Berdahl 14:24.6 Women 75-79 
      
      
  Adult: Male - Overall  
 Place First Name Name Time Age Bracket 
      
 1 Calvin Boone 4:21.2 Men 18-29 
 2 Daniel Abramowicz 4:25.1 Men 18-29 
 3 Shane Fisher 4:29.1 Boys 15-17 
 4 Devin McDowell 5:01.2 Men 35-39 
 5 Eli Merrill 5:05.2 Men 18-29 
 6 Curtis Henry 5:05.5 Men 30-34 
 7 William Bowman 5:05.7 Men 30-34 
 8 Curtis Beck 5:06.6 Boys 15-17 
 9 Owen Wooller 5:19.1 Boys 15-17 
 10 Warren Rosholt 5:28.1 Men 18-29 
 11 Ron Gower 5:29.4 Men 40-44 
 12 Felix Prim 5:56.0 Boys 15-17 
 13 Reid Merrill 6:01.1 Boys 12-14 
 14 Jim Wessel 6:14.0 Men 50-54 
 15 Forrest Wiegand 6:21.0 Boys 10-11 
 16 Christopher Benshoof 6:31.8 Men 35-39 
 17 Tony Hayba 6:32.2 Men 50-54 
 18 Dax Campbell 6:46.9 Boys 12-14 
 19 Dave Partee 6:50.7 Men 50-54 
 20 Blair Merrill 7:00.3 Boys 10-11 
 21 Oliver Wilson 7:05.6 Boys 12-14 
 22 Sean Palchikoff 7:06.0 Boys 12-14 
 23 Andrew Brooks 7:18.6 Men 40-44 
 24 Owen Merrill 7:23.2 Boys 15-17 
 25 Clint Wright 7:23.4 Boys 10-11 
 26 Jack burnett 7:24.0 Boys 9 & under 
 27 Arthur Hussey 7:24.7 Men 60-64 
 28 Dennis Hedgecock 7:29.5 Men 70-74 
 29 Philip Prim 7:43.6 Boys 10-11 
 30 Oliver Taylor 7:46.5 Boys 10-11 
 31 Daryl Schaffer 7:55.5 Men 55-59 
 32 Tyler Beck 7:58.3 Boys 10-11 
 33 Keith Pollock 8:02.1 Men 65-69 
 34 Kesler Woodward 8:11.7 Men 70-74 
 35 Justin Whitney 8:37.4 Boys 10-11 
 36 Gary Pohl 8:38.0 Men 70-74 
 37 Austin Graff 8:49.2 Boys 10-11 
 38 Peter Hjellen 9:09.8 Men 75-79 
 39 Andre Clay 10:03.6 Men 60-64 
 40 Rulon Jensen 10:13.6 Men 55-59 
 41 Tom Wickham 10:31.6 Men 60-64 
 42 John Berdahl 13:52.5 Men 70-74 
      
      
  Youth - 800 Meter Race  
 Place First Last Name Time Age Gender
      
 1 Drew burnett 3:09.6 7 Male
 2 Severin Parks 3:19.6 9 Male
 3 Griffin Herrick 3:23.7 9 Male
 4 Kaius Holt 3:27.5 9 Male
 5 Owen Dillon 3:34.4 6 Male
 6 Griff Stoltz 3:36.7 7 Male
 7 John Dillon 3:48.6 7 Male
 8 Malachi Chicoine 3:50.2 8 Male
 9 Logan Gianni 3:50.5 8 Female
 10 Kaitlyn Douse 4:04.8 8 Female
 11 Ruby Graff 4:05.7 7 Female
 12 Arya Nussbaumer 4:08.7 7 Female
 13 Denali Marsikova 4:18.3 8 Female
 14 Henrietta Davis 4:21.9 7 Female
 15 Mac Stoltz 4:27.8 5 Male
 16 Mora Carroll 4:28.1 7 Female
 17 Forbes Hanley 4:28.3 7 Female
 18 Juniper ZimmermanBorg 4:34.3 8 Female
 19 Autumn Roy 4:55.7 8 Female
 20 Liam Ostler 4:59.5 8 Male
 21 Elsie Bowman 5:12.7 6 Female
 22 Ally Alexander 5:14.3 9 Female
 23 Josi Alexander 5:18.9 6 Female
 24 Evie Davis 5:20.6 5 Female